Címke: céginformáció

Közel 6000 új induló céggel és folyamatosan növekedő termelési volumennel rendkívül erős évet zárt az építőtőipar.

Folyamatosan, évről évre csökken a személy és vagyonvédelemmel foglalkozó vállalkozások száma Magyarországon - nyilatkozza Hantos Zoltán az OPTEN céginformációs szolgáltató projektmenedzsere.

Növekvő egyéni vállalkozó bázis és stagnáló alkalmazotti létszám jellemezte a taxis világot 2019-ben.

2019-ben 29 ezer új vállalkozás indult Magyarországon, és a trend további növekedést mutat 2020-ra is.

2019 novemberében 407 cégalapítás mellett 323 cégtörlés került közzétételre az építőiparban.

2019 novemberében 2112 cégalapítás mellett 3033 cégtörlést tett közzé a cégbíróság.

A hazai, működő társas vállalkozások közel 60%-a alkalmazott nélkül, vagy egy alkalmazottal működik, derül ki az OPTEN céginformációs szolgáltató adataiból. 

A hazai cégbázis tulajdonosai között az 1960 és 1979 között született X generáció képviselői vannak a legtöbben, de a fiatalabb generációk is erősen feljövőben vannak.

2019 harmadik negyedévében 1410 új cég indult az építőiparban, immár második negyedéve csökken az újonnan induló cégek száma.

Az OPTEN céginformációs szolgáltató adatai szerint az elmúlt négy évben a temetkezéssel foglalkozó társas vállalkozások száma folyamatosan csökken – jelentette ki Hantos Zoltán az OPTEN projektmenedzsere.

Az OPTEN céginformációs szolgáltató adatai szerint 2018-ra 123 milliárd forintot meghaladóan csökkent a hazai árufuvarozók árbevétele 2016-hoz képest – jelentette ki Hantos Zoltán az OPTEN projektmenedzsere.

6731 új cég indult Magyarországon a harmadik negyedévben, ami 6 százalékkal alacsonyabb a második negyedévnél, és 12 százalékkal alacsonyabb a rekordmagas első negyedévi cégalapítási értéknél.

A lakosságszámra vetített működő társas- és egyéni vállalkozások arányainak vizsgálata szerint a fővároson kívül a veszprémi megyeszékhelyen jut 100 lakosra a legtöbb működő vállalkozás – nyilatkozza Hantos Zoltán az OPTEN céginformációs szolgáltató projektmenedzsere.

Valamivel kevesebb mint ötszáz hazai bútorgyártó cég tűnt el az elmúlt 6 évben – derül ki az OPTEN céginformációs szolgáltató adataiból. Az ágazat összárbevétele ezzel ellentétben 2016-os megtorpanás után egyenletesen növekszik.

Csak minden negyedik új vállalkozás indul teljesen tiszta lappal. A friss vállalkozások döntő többsége továbbra is korábbi cégekhez köthető, de a tendenciában már változás körvonalazódik.

Bár Nyugat-Európától még messze vagyunk, de érezhetően nő a hazai cégek termelékenysége is.

A 2018-os pénzügyi beszámolók alapján a piaci szereplők az árbevételük mellett a dolgozói létszámukat is tudták növelni – állítja Hantos Zoltán, az OPTEN céginformációs szolgáltató projektmenedzsere.

Építőipar, energetika és az ingatlanügyletek a legjobban menő ágazatok között.

Előző évhez képest még emelkedik, de éven belül már tetőzni látszik az építőipar teljesítménye.

Tovább romlott a hazai cégek túlélési rátája, az 5 éves kort a cégek 72 százaléka, a 10 éves kort pedig csak a cégek 48 százaléki éri el.

A 2017-es enyhe visszaesés után 2018-ban jelentősen növekedett a hazai sörgyártók árbevétele – derül ki az OPTEN céginformációs szolgáltató adataiból.

6 százalékkal kevesebb új cég indult 2019 második negyedévében, mint az év első három hónapjában.

Valószínűleg az idei év egyik sláger pályázata nyílik meg június 17.-én, amikor megkezdődik a Napelemes rendszer telepítésének támogatása mikro-, kis- és középvállalkozásoknak (GINOP-4.1.3-19) című pályázat beadásának időszaka.

A hazai cégek jelentős része a család köré épül, ezen belül is meghatározóak a több generációs családi cégek.

2013 óta csökken a játékgyártó cégek száma hazánkban, jelenleg már csak 177 vállalkozás működik a szektorban.

icon_rendezveny icon_sajtoszoba icon_szakertoanyagok